Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Szczegóły zapisów na zajęcia GDK

Data umieszczenia:

Podajemy szczegóły propozycji zajęć w Gminnym Domu Kultury na rok szkolny 2019/2020

Aby się zapisać na dowolne z zajęć w GDK, wystarczy zadzwonić pod numer tel. 29 679-40-45 !!!

ZAJĘCIA GRUPOWE

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Dzieci podczas zajęć plastycznych będą mogły poznać podstawowe wartości plastyczne (barwa, kreska, bryła, faktura, forma przestrzenna, kompozycja) oraz techniki plastyczne z dziedziny malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby. Proponowana edukacja plastyczna ma charakter zabawy, a zarazem pracy twórczej wpływającej na rozwój wyobraźni, niezależnego myślenia oraz ekspresji twórczej.
(Godziny mogą ulec zmianie na wcześniejsze)
Termin: piątek, godzina 17.00 – 18.00 I gr. wiek 7-9
piątek, godzina 18.00- 19.30 II gr. wiek 10 +
Odpłatność: 30 zł/ za miesiąc/4 spotkania (rodziny wielodzietne mogą liczyć na zniżkę)
Miejsce: GDK Brańszczyk

Prowadzący: Studenci i Absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Daria Skórka pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych w Warszawie prowadząc zajęcia terapeutyczne w pracowni ceramicznej oraz plastycznej. Na studiach ukończyła przygotowanie plastyczne z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Interesuje się malarstwem i rysunkiem. W czasie wolnym maluje farbami olejnymi, akrylowymi oraz akwarelami.


ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE

Na zajęcia z fotografii zapraszamy chętnych w każdym wieku. Polecamy je wszystkim osobom dla których piękno uchwycone w obiektywnie ma wartość artystyczną. Jeśli odczuwasz potrzebę świadomego i twórczego rejestrowania obrazu w oparciu o dostępne narzędzia, zajęcia z fotografii są właśnie dla Ciebie.

Wiek: I grupa 12-17 lat, II grupa dorośli
Termin: piątek godz: 14.30 -15.30 Poręba (I grupa młodzieżowa)
piątek godz: 16.00 -17.00 GDK Brańszczyk (I gr. młodzieżowa)
piątek godz: 18.00 -19.00 GDK Brańszczyk (II gr. dorośli)
Odpłatność: : 30 zł/ za miesiąc
Prowadzący: Cezary Kopczyński – fotograf, dziennikarz, członek stowarzyszeń fotograficznych, uczestnik wielu wystaw fotograficznych (Warszawa; Poznań; Lublin; Maidenhead W.Brytania), wykładowca fotografii m.in. w Warszawskiej Szkole Reklamy i Internetowej Szkole Fotografii.


ZAJĘCIA TANECZNE

Zajęcia z tańca nowoczesnego z elementami hip-hop są doskonałą alternatywą spędzenia wolnego czasu w grupie rówieśników. Taniec rozwija pamięć ruchową, wymusza prawidłową postawę ciała oraz daje możliwość poznania możliwości swojego ciała. Zajęcia taneczne to także uwolnienie emocji w naszym ciele, odskocznia od codzienności i rozrywka, która dostarcza pozytywnych doznań.
Wiek: I gr. 5-7lat, godz:16.15-17.00,
II gr. 8-11 lat, godz: 17.00-18.00
III gr. 12-15, godz: 18.00-19.00
Termin: wtorek
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Brańszczyku
Odpłatność: 80zł/za miesiąc

Instruktor: Hubert Krasnodębski dyplomowany Instruktor tańca jazzowego. Magister pedagogiki o specjalizacji – animator i menedżer kultury. Wykładowca na wielu warsztatach, kursach i szkoleniach w całej Polsce, jak również w Europie (Wielka Brytania, Łotwa). Specjalizuje się w takich stylach tanecznych jak: hip-hop (new style), new age, L.A. style, house, baltimore, break dance. Posiada podstawy tańca jazzowego, klasycznego oraz współczesnego. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi jak i dorosłymi. Szkolił się między innymi w USA, Czechach, Wielkiej Brytanii i w Polsce. Finalista Mistrzostw Europy International Dance Organisation, wielokrotny Mistrz Polski Polskiej Federacji Tańca.


TANIEC HIP-HOP ELEMENTAMI TAŃCA NOWOCZESNEGO

Na swoich zajęciach stawiam na rozwój każdego z uczestników. Poza aktywnym wypełnieniem czasu wolnego, taniec mobilizuje wyobraźnię dziecka, kształtuje poczucie własnej wartości, uczy pewności siebie i samodzielności. Taniec dostarcza nowych wrażeń i doświadczeń, a przede wszystkim ułatwia adaptację i pracę w grupie.
Wiek: I gr. 3-6 lat, godz: 16.00 - 16.45
II gr. 7+ godz: 16.45 – 17.45
Termin: wtorek
Miejsce: GDK filia w Porębie/ Szkoła Podstawowa w Porębie
Odpłatność: 40 zł/ miesiąc przy zgłoszeniu min 20 uczestników.

Rafał Brodzik. Instruktor Szkoły Dress Code Dance Center. Ukończył kurs Instruktora Sportu ze specjalizacją TANIEC na Akademii Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu. Tancerz od ponad 6 lat, rozwija się we wszystkich stylach tanecznych, wiodącym jest Hip-Hop. Posiada na swoim koncie liczne osiągnięcia między innymi Casting do grupy pokazowej w Egurola Dance Studio.


FITNESS

Forma gimnastyki i aktywnego spędzenia czasu, wyzwalająca dużą dawkę endorfin dla kobiet. Stawiamy na rytm, energię i wysiłek. Poprzez taniec będziemy pracować nad swoją sylwetką, udoskonalać koordynację ruchową, ale przede wszystkim, czerpać radość z ruchu efektywnie zarządzając swoim czasem.
Wiek: 18+ panie, godz: 19.00-20.00
Termin: wtorek
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Brańszczyku
Odpłatność: 80 zł/ miesiąc

Instruktor: Hubert Krasnodębski dyplomowany Instruktor tańca jazzowego. Magister pedagogiki o specjalizacji – animator i menedżer kultury. Wykładowca na wielu warsztatach, kursach i szkoleniach w całej Polsce, jak również w Europie (Wielka Brytania, Łotwa). Specjalizuje się w takich stylach tanecznych jak: hip-hop (new style), new age, L.A. style, house, baltimore, break dance. Posiada podstawy tańca jazzowego, klasycznego oraz współczesnego. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi jak i dorosłymi. Szkolił się między innymi w USA, Czechach, Wielkiej Brytanii i w Polsce. Finalista Mistrzostw Europy International Dance Organisation, wielokrotny Mistrz Polski Polskiej Federacji Tańca.


JĘZYK ANGIELSKI

Ponad 1,5 miliarda ludzi pochodzących z wszystkich zakątków ziemi obecnie włada językiem angielskim na tyle sprawnie, by komunikować się z resztą świata. Znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego coraz częściej staje się nie tylko autem, ale wręcz koniecznością w życiu prywatnym i zawodowym. GDK w trosce o zaspokojenie potrzeb językowych w naszej Gminie, przy współpracy z doświadczonymi lingwistami, wychodzi z inicjatywą zajęć j. angielskiego na różnych poziomach zaawansowania.
Wiek: od 6 lat do 100 godz: do ustalenia z grupą
Termin: do ustalenia z nauczycielem
Miejsce: GDK w Brańszczyku i filia w Porębie
Odpłatność:15zł/ za godzinę 45min/4 spotkania/miesiąc przy grupie 6-7 osób
30zł/ za godzinę 45min/4 spotkania/miesiąc przy grupie 3 osobowej
Współpracujemy z lektorami m.in. z Firmy Anna Obrycki


KARATE KYOKUSHIN z ELEMENTAMI SAMOOBRONY

KARATE KYOKUSHIN to wszechstronny system wychowania i rozwoju psychofizycznego oparty o sztukę walki, będący syntezą wschodniej tradycji i nowoczesnych metod treningowych. Słowo "kyokushin" tłumaczone jest najczęściej jako ekstremum prawdy, dążenie do poznania prawdy, zaś nazwa Kyoku-shin-kai oznacza stowarzyszenie na rzecz poznania ostatecznej (najwyższej) prawdy. W wolnym tłumaczeniu również droga ku prawdzie.
Wiek: I grupa, godz: 16.00-17.00
II grupa, godz:17.00-18.00
Termin: sobota
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Brańszczyku
Odpłatność: I grupa, zajęcia rodzinne rodzic/80 zł + 1 dziecko/40zł + 2 dziecko/30zł
II grupa, 80 zł/ miesiąc

Instruktor mgr AWF Zbigniew Ostrowski – 40-letnia praktyka, Prezes UKS Karate Kyokushin Wesoła - Warszawa. Klub posiada licencję Polskiego Związku Karate. 4 - dan nadany przez INTERNATIONAL KARATE ORGANIZATION HONBU KYOKUSHIN SYOGAKUKAI KYOKUSHINKAI - KAN W TOKIO. Więcej szczegółów www. ukskaratewesola.plZAJĘCIA INDYWIDUALNE


NAUKA GRY NA PIANINIE

Osoby, które doceniają piękno muzyki zaklętej w pianinie czy fortepianie zapraszamy na indywidualne lekcje muzyki. Proponujemy zajęcia zarówno dla dorosłych jak i dzieci, naukę możemy rozpocząć w każdym wieku. Muzyka uwrażliwia, poszerza horyzonty, uczy dyscypliny, poprawia koncentrację, a tym samym wpływa na poprawę jakości uczenia się.
Wiek: 7+
Termin: do ustalenia
Miejsce: GDK w Brańszczyku
Odpłatnosć:25zł/30 min 1 spotkanie/100 zł za 4 spotkania
35zł/45 min 1 spotkanie/ 140 zł za 4 spotkania
Instruktorzy: Absolwenci Szkół Muzycznych


LEKCJE ŚPIEWU

GDK w Brańszczyku oferuje również indywidualne lekcje śpiewu i w zależności od potrzeb zainteresowanych lekcje śpiewu grupowe. Odnośnie lekcji dla grup zorganizowanych szczegóły oferty ustalane są indywidualnie w zależności od ilości osób na zajęciach. Informację można uzyskać pod nr tel. 29 679 40 45 lub osobiście w siedzibie GDK. Lekcje śpiewu uczą prawidłowego oddychania i właściwej emisji głosu jak również poprawiają nastrój.
Wiek: 8+
Termin: do ustalenia
Miejsce: GDK w Brańszczyku
Odpłatność: 40 zł/ za lekcję 45 min


----------------------------------------------------------------------------------------


Jednocześnie informujemy, że

TRWA NABÓR DO:

- grupy teatralnej,
- zespołu pieśni i tańca ludowego,
- zespołu muzycznego „Darmanista”
- klubu krótkofalowców.---------------------------------------------------------------------------------

Odpłatność za zajęcia

Wpłaty na zajęcia należy dokonać przelewem na konto GDK nr 66 8923 1063 0500 0794 2005 0001. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka, rodzaj zajęć i miesiąc. Płatność należy dokonać do 15 każdego miesiąca, i przedstawić dowód wpłaty instruktorowi prowadzącemu na zajęciach.

Deklaracje odnośnie przetwarzania danych osobowych, oświadczenia i zgody rodziców/ opiekunów należy dostarczyć poszczególnym instruktorom zajęć do 15 października, dostępne na stronie GDK lub w siedzibie.

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się od października.

W uzasadnionych przypadkach organizacyjnych np. gdy grupa będzie mniej liczna o zamierzonej GDK zastrzega sobie prawo do zmian przedstawionych odpłatności.


Stopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
poniedziałek w godz. 9.00-18.00
wtorek - czwartek w godz. 8.00-16.00
piątek w godz. 8.00-15.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 366 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.