Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Brańszczyk Biegał 24 godziny!

Data umieszczenia:

Pierwszy 24 godzinny bieg sztafetowy wokół gminy Brańszczyk, odbył się 2 - 3 października 2020r. w ramach XII Europejskiego tygodnia sportu dla wszystkich. Idea biegu zakładała przebycie trasy granicami gminy Brańszczyk nieprzerwanie przez 24 godziny.

Trasa licząca 62km. została podzielona na 12 odcinków różnej długości. Biegła ona wzdłuż granic administracyjnych gminy duktami leśnymi, a także po części drogami utwardzonymi, szczególnie piękny malowniczy odcinek był nad rzeką Bug między Brańszczykiem a Turzynem oraz łąki nadbużańskie w Udrzynie i Tuchlinie.
W ciągu doby udało się okrążyć gminę prawie 4-krotnie. Obok 61 uczestników którzy pokonywali trasę odcinkami do biegu zameldowali się ultramaratończycy. Dystans 62 km czyli pełne okrążenie gminy Brańszczyk w sposób ciągły w najlepszym czasie 6godz. 54 minut i 54 sekund osiągnął Lech Komenda z Ciechanowa, do niego też powędrował wyjątkowy puchar z tego biegu. Pełnego okrążenia gminy dokonał również ultramaratończyk Marek Jakimiuk z miejscowości Malesze (woj. podlaskie), który swój wyczyn sportowy dedykował dzieciom chorym na SMA: https://www.siepomaga.pl/filipek...
https://www.siepomaga.pl/mikolaj-sma...
Marek Jakimiuk odebrał również z rąk wójta Gminy Brańszczyk pamiątkowe 2 medale z tego biegu, które przekazał na licytację, a dochód z tego zostanie przeznaczony na leczenie tych chłopców.
Gminę Brańszczyk okrążył również Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, który dokonał tego w 2 odcinkach w ciągu 24 godzin. Inicjator biegu Jan Szymanik prezes Stowarzyszenia ODNOWA, w ciągu tego czasu pokonał 53 km. trasy. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzymał pakiet startowy tj. plakietkę z numerem startowym oraz koszulkę z herbem gminy Brańszczyk, a podczas oficjalnego zakończenia biegu w sobotę 3 października przed Urzędem Gminy, pamiątkowy medal, dyplom i upominek.
Obok ultramartończyków na starcie poszczególnych odcinków zameldowało się 61 osób, którzy pokonali dystanse różnej długości poczynając od 1 km (5 letni Błażej Wójcik) do 38 km. (Damian Jechna) – najmłodsza uczestniczka biegu; 8 miesięczna Natalia pokonała 3,5 km w wózku ze swoją mamą Magdą Krzeczkowską i 2 letnią siostrzyczką Martynką. Wśród biegaczy byli również przedstawiciele klubu biegacza z Wyszkowa i z Bractwa Zabrodzkiego. Wszyscy biegacze w ciągu 24 godzin biegu pokonali łącznie 715 km., a dystans jaki udało się przebiec to prawie 4 pełne okrążenia gminy Brańszczyk tj. 240 km.
Organizacja biegu była koordynowana przez Gminne Centrum Kultury w Brańszczyku, który było jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia, a podczas trwania biegu przez 24 godziny była możliwość śledzenia online na fb Centrum Kultury w Brańszczyku, aktualnego miejsca gdzie znajduje się bieg było to możliwe dzięki lokalizatorowi GPS który miał przy sobie Pacemaker. Była również możliwość wykonania połączenie pod wskazany numer, aby namierzyć Pacemakera prowadzącego bieg. Dawało to możliwość każdemu na dołączenie do biegu w każdym miejscu. Szczegółowy zapis biegu dostępny jest już w formie śladu GPS wraz z fotografiami wykonanymi podczas biegu pod poniższym linkiem: https://www.traseo.pl/.../pierwszy-24-godzinny-bieg...
Jak zaznacza główny organizator biegu Jan Szymanik: zawsze należy wierzyć w ludzi i wyzwalać w nich ich potencjał i pozytywną energię. Tak właśnie było w przypadku organizacji tego przedsięwzięcia. Podczas trwania 24 godzinnego biegu równolegle działy się wydarzenia sportowe w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, gdzie 21 podopiecznych pokonało łącznie dystans 8,7km., a także w szkole podstawowej w Białymbłocie, gdzie biegali jednocześnie wszyscy uczniowie, a w sumie pokonali 40,7km. Do akcji włączyła się również szkoła podstawowa ze Trzcianki, Do akcji włączyła się również szkoła podstawowa w Trzciance, a uczniowie tego dnia pokonali łącznie 52km. (w biegu udział wzięło 44 osoby z 6 klas). Podobnie również uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku podczas trwania biegu na terenie przy szkole pokonali łącznie 4,32 km. Pozostałe szkoły z terenu gminy Brańszczyk również brały udział w tygodniu sportu dla wszystkich, a ich wydarzenia sportowe zostaną szerzej opisane w pełnym sprawozdaniu całego tygodnia sportowego.
Na starcie biegu pojawili się natomiast uczniowie szkoły podstawowej w Brańszczyku, a także uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, którzy przyłączyli się o godz. 10:00 do startujących biegaczy, a na trasie w Turzynie do biegnącej sztafety dołączyli uczniowie szkoły podstawowej w Turzynie
. Do wsparcia biegaczy zaangażowały się okoliczne jednostki OSP zabezpieczając przebieg biegu w porze nocnej; Brańszczyk, Poręba, Turzyn, Trzcianka, Nowe Budy, Białebłoto , a także Stowarzyszenie Klubu Seniora Turzyńska Seniorada , Sołectwo Udrzyn, a także OSP Tuchlin, którzy zorganizowali stałe punkty na trasie, gdzie można było się posilić na każdym okrążeniu. Obok wymienionych organizacji i sołectwa byli również mieszkańcy, którzy spontanicznie włączyli się w pomoc podczas biegu a wśród nich: Józef Jankowski, sołtys wsi Budykierz, który zabezpieczył na quadzie najbardziej przełajowy odcinek w Białymbłocie, Marcin Krzeczkowski mieszkaniec Tuchlina, który wspierał biegaczy na odcinku nadbużańskim między Udrzynem a Tuchlinem, Paweł Bralewski mieszkaniec Budykrza który wspierał całą organizację biegu poczynając od oznaczenia trasy w terenie, czuwał nad biegiem niemal całą noc, sam też pełnił rolę Pacemakrea i pokonał odcinek od Dudowizny do Udrzyna 4 krotnie oraz inne odcinki co w sumie dało dystans 33km, Małgorzata Wójcik sołtys wsi Knurowiec zachęciła do udziału w biegu mieszkańców i służyła transportem w godzinach nocnych, Za każdy taki gest serdecznie dziękują organizatorzy tego wydarzenia i zapewniają, że to był pierwszy bieg na taką skalę, ale nie ostatni.


opracowanie: K. Bralewska/ Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku

Foto
zdjęcie
Foto
zdjęcie
Foto
zdjęcie
Foto
zdjęcie
Foto
zdjęcie
Foto
zdjęcie
Foto
zdjęcie
Foto
zdjęcie
Foto
zdjęcie


Stopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
poniedziałek w godz. 8.00-17.00
wtorek - czwartek w godz. 8.00-16.00
piątek w godz. 8.00-15.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 107 razy.
© 2006 - 2020 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: EWA SWULIŃSKA, e-mail: ewa.swulinska@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.