Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Zwycięzcą klub SKS ZPO Brańszczyk.

Data umieszczenia:

4 - Regionalne Rozgrywki Klubów Sportowych Orange

Młodzi zawodnicy z SKS ZPO Brańszczyk trenowali z wielkimi gwiazdami sportu w Białymstoku

Ponad 100 młodych zawodników z Klubów Sportowych Orange, wśród nich reprezentanci klubu SKS ZPO Brańszczyk, spotkało się wczoraj w Białymstoku by podczas sportowej zabawy powalczyć o miejsca na podium. W rozgrywkach mocno dopingowali ich znani, polscy sportowcy: Jerzy Dudek, Milena Radecka i Tomasz Jankowski, którzy wspierają program. Zwycięzcą okazał się klub SKS ZPO Brańszczyk.

Regionalne Rozgrywki Klubów Sportowych Orange to kolejna, po Pucharze Orange, okazja dla młodych sportowców do poznania innych drużyn z okolicy. Ci, którzy na co dzień konkurują ze sobą w wirtualnej grywalizacji, mogli wspólnie cieszyć się ze sportowych osiągnięć i sukcesów.

Wśród zespołów objętych programem znajduje się klub z powiatu wyszkowskiego, SKS ZPO Brańszczyk, który powstał w 2014 roku. Członkami zespołu są głównie uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Klub w tej chwili liczy 30 członków. Zawodnicy regularnie występują̨ na zawodach szczebla powiatowego, międzypowiatowego i wojewódzkiego w piłce ręcznej, piłce nożnej, lekkoatletyce i tenisie stołowym.

Białystok to już czwarte miasto na mapie Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, w którym z najmłodszymi miłośnikami sportu trenowali ich idole: Jerzy Dudek, Milena Radecka i Tomasz Jankowski. Gwiazdy sportu nie tylko udzielały porad i wskazówek dotyczących gry w piłkę nożną, siatkówkę, czy koszykówkę, ale i przeprowadziły rozgrzewkę dla wszystkich uczestników zmagań. Dzieci i młodzież okazały się być godnym przeciwnikiem dla znanych sportowców. W meczu rozegranym na koniec spotkania, reprezentacja złożona z przedstawicieli wszystkich klubów zremisowała z gwiazdami.

Jesteśmy na półmetku naszych spotkań z uczestnikami programu Kluby Sportowe Orange. To wspaniałe uczucie, że do tej pory mogliśmy wspólnie trenować z prawie pół tysiącem dzieci! – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu. – Regionalne rozgrywki są okazją do zaprezentowania rozwoju zawodników, którzy od momentu otrzymania sprzętu od Orange i trenerskiego wsparcia od ekspertów, nie spoczęli na laurach. Osobiście cieszę się, że w ramach programu promujemy różne dyscypliny sportowe i szkolimy zdrowe i wszechstronnie utalentowane dzieci i młodzież.

I miejsce w Regionalnych Rozgrywkach w Białymstoku zajął klub SKS ZPO Brańszczyk. Tuż za nim w rywalizacji punktowej uplasowali się zawodnicy z SPK Białystok oraz SKS Maraton.

W rywalizacji wzięły udział także kluby:

1. LUKS Wydminy – Wydminy, woj. warmińsko-mazurskie
2. UKS Sprint – Płociczno-Tartak, woj. podlaskie
3. UKS Akademia Siatkówki Łapy – Łapy, woj. podlaskie
4. GLKS-T Agrosport Leśna Podlaska – Leśna Podlaska, woj. lubelskie
5. UKS DYS – Dys, woj. lubelskie

Do końca listopada 2016 r. trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu odwiedzą łącznie 8 miast wojewódzkich – po Białymstoku pozostaną jeszcze Rzeszów, Szczecin, Kraków i Warszawa.

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl

FotoZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Stopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGWStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 1275 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.