Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Konkurs plastyczny „90 lat OSP w Trzciance kredką malowane”

Data umieszczenia:

W ramach realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 OSP w Trzciance zorganizowała Konkurs Plastyczny dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Foto

Wywiązując się z założeń programowych projektu druhowie z prezesem straży Bogdanem Zdziarstkiem zainicjowali konkurs plastyczny, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów ze szkoły w Trzciance, gdyż wzięło w nim udział około 60% społeczności szkolnej. Wśród czterdziestu dwóch prac plastycznych - związanych z tematyką pożarnictwa - ocenianych w dwóch kategoriach: klasy 0-3, oraz klasy 4-7 komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, a także przyznała wyróżnienia. Ogłoszenie wyników miało miejsce 4 października b.r. w PSP w Trzciance, które rozpoczęła pani Dyrektor Honorata Pękul oznajmiając: „…ze strażakami, których tutaj widzimy nasza szkoła współpracuje od wielu lat. Można mieć słabą ocenę z matematyki, języka polskiego, historii, ale trzeba być zawsze bezpiecznym! O to bezpieczeństwo dbają również strażacy. Jeżeli zdarzy się coś złego, to nie szczędzą swoich sił i są zawsze wśród ludzi potrzebujących.”
Foto

Serdecznie powitała przybyłych na rozstrzygnięcie konkursu strażaków, po czym głos zabrał prezes OSP pan Bogdan Zdziarstek, który dziękując pani dyrektor za zorganizowanie konkursu przedstawił krótki rys historyczny jednostki w Trzciance: „90 lat straży w Trzciance to kilka pokoleń. My tu obecni jesteśmy tylko takim ogniwem w łańcuchu, zaś pierwszym ogniwem w tym łańcuchu był patron szkoły Piotr Kulasiński, który w 1927 roku jako jeden z pięciu założycieli zapoczątkował działalność OSP. Początki były bardzo trudne, gdyż dysponowali tylko wozem konnym z sikawkami i drewnianą remizą. Obecnie w naszym posiadaniu znajdują się dwa samochody bojowe i murowana remiza. Jesteśmy również zadowoleni z tego, że tak duża ilość uczniów wzięła udział w tym konkursie. Pozytywnie zaskoczyła nas ogromna ilość rysunków, dlatego cieszymy się tym bardziej i dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody książkowe, a dla wszystkich uczestników nagrody pocieszenia w postaci pamiątkowych breloczków.”

Foto

W kategorii klas 0-3 najzdolniejsi plastycznie uczniowie to:
I miejsce - Damian Czajkowski
II miejsce - Lena Budnicka
III miejsce - Albert Czajkowski

Wyróżnienia:
Nikola Tompkowska
Fabian Głowacki

W kategorii kas 4-7 zwycięzcy to:
I miejsce - Karolina Pułaska
II miejsce - Sylwia Tryc
III miejsce - Dawid Szymański


Wyróżnienia:
Oliwia Wróbel
Damian Komor
Foto

Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani przez strażaków słodką niespodzianką, a dzieci w ramach wdzięczności zaśpiewały głośne „Sto lat” dedykowane druhom. Następnie prezes OSP zaprosił wszystkich uczestników spotkania na wyjątkowy pokaz umiejętności strażackich na boisko szkolne, gdzie porywisty wiatr zniósł niespodzianie tryskające strumienie wody z węży strażackich prosto w publiczność, wywołując wśród uczniów ogromny zachwyt i zadowolenie. Obficie polani wodą młodzi ludzie ochoczo wrócili do zajęć szkolnych, gdyż zgodnie z powiedzeniem „zimna woda, zdrowia doda”. Dziękujemy strażakom za ich służbę i życzymy tylu powrotów, ilu wyjazdów.


Opracowanie i publikacja: Marek Rozenek
GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 621 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.