Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Ferie z Gminnym Domem Kultury

Data umieszczenia:

Na czas ferii zimowych Gminny Dom Kultury zaproponował dzieciom teatrzyk, kino i zwiedzanie galerii oraz zajęcia w tematyce bezpieczeństwa w okresie zimowym.

Foto

Już w pierwszym dniu ferii spektakl „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów z Krakowa ucieszył przedszkolaków z Poręby. Natomiast w GDK p. Bogusia Sutkowska pokazała dzieciom jakie można tworzyć cuda z papieru, bibuły i cekinów.

A już następnego dnia grupka dzieci wraz z opiekunami mimo śnieżycy udała się na film pt. „Coco” do wyszkowskiego kina. Perypetie małego chłopca tak wzruszyły widzów, że słychać było, jak bardzo dotknęły ich jego przeżycia. Rzecz jasna bajka zakończyła się szczęśliwie, więc w drodze powrotnej wszyscy się uśmiechali.

Zwiedzanie wystawy obrazów Koła Plastyka Amatora „Grafitto” w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” przez grupę dzieci uczestniczących na zajęciach plastycznych z Adamem J. Karpińskim dostarczyło wielu wrażeń artystycznych oraz wiedzy o malarstwie, np. jak powstaje portret bądź jakie elementy są istotne w malowaniu postaci „na żywo”. Szczególnie podobały się obrazy koleżanki z naszej gminy Julii Waleńciuk.

W Miejskiej Bibliotece zaś obejrzeliśmy „Wystawę Sztuki Dziecięcej” ze Szkoły Artystycznej Tomitofa Magdaleny Kamińskiej i wystawę prac Dariusza Urbanowskiego pt. „Mandale miłości” /rysunki w planie koła, nieznaną dzieciom techniką plastyczną wywodzącą się z tradycji hinduskiej/. Przebywając w sali im. Ludwika Maciąga dyr. GDK Maryla Puścian przy Jego portrecie opowiedziała dzieciom o wybitnym malarzu wyszkowskiej ziemi, prosząc by zapamiętali tę postać. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na pizzę do "Mozi", co wszystkich bardzo ucieszyło. Pierwszy tydzień ferii zakończyły gry i zabawy komputerowe.

Foto

Drugi tydzień rozpoczął się sztuką teatralną w wykonaniu aktorów z Krakowa o tytule „Pinokio” ufundowaną tym razem dla przedszkolaków w Brańszczyku, ale zasadniczo okazał się raczej „stacjonarny”, w którym odbyły się fascynujące zajęcia manualne działające na wyobraźnię. Wyjazd do Łomży nie tyle z powodu warunków pogodowych, ile braku wymagającej liczby chętnych został odwołany, a w to miejsce za sprawą p. Moniki Andrzejewskiej dzieci bawiły się w gry rozwijające spostrzegawczość /ligretto, dobble, uno itp./. Zaś do lepszego poznania Mazowsza wykorzystano fajną grę planszową „Mazogra”, otrzymaną pod tzw. „choinkę” od Radnego Sejmiku Woj. Mazowieckiego Mariana Krupińskiego.

Zabawa w twórczość za pomocą techniki decupage również podobała się dzieciom, które przy okazji mogły sprawić prezent swoim najbliższym. Przy okazji dziękujemy p. Michałowi Gałązce za nieodpłatne przekazanie koniecznych elementów drewnianych do wykonania prac. Sympatycznie i „smacznie” spędzonym był kolejny dzień feryjny w którym dzieci coraz liczniej przybywające na proponowane zajęcia, przyrządziły pod opieką p. Moniki mnóstwo słodkości, a mianowicie rafaello z mascarpone, blok czekoladowy z orzechami i szyszki czekoladowe, a wszystko zapoczątkowano watą cukrową własnoręcznie sporządzoną.

Po czym odbyła się wspólna degustacja i wzajemne pochwały grup z prowadzącym naczelnym „kucharzem”. Po degustacji dość sytej, wszyscy otrzymali odblaski z napisem „Bezpieczne ferie z GDK” i baloniki. Chórem odpowiadano na pytania czemu służą odblaski – toteż jest pewność, że dzieci zapamiętają, iż dzięki nim będą widoczni, a w ślad za tym bezpieczni na drodze.

Na zajęciach plastycznych zajęto uwagę dzieci karnawałem, ale w dość nietypowy sposób, bowiem do napisanego przez plastyka Adama J. Karpińskiego wiersza pt. „Magia karnawału” należało sporządzić odpowiednią ilustrację.

„Magia Karnawału”

Foto

Na plastyce śmiech i tańce.
Jest karnawał, jest i bal
Rysunkowych przebierańców…
Kredki, farby – wielki szał !!!
Wszystko wokół już wiruje:
paź z księżniczką, z kotem mysz,
W rytm muzyki podskakuje
Pszczółka Maja - Ignaś miś.
Pani Maria jest królową
I balową suknię ma…
Królem dzisiaj jest pan Adam,
W ręku dzierży pędzle dwa.
Bocian zaś to nasza Daria
Z żabą tańczy raz, dwa trzy,
A tam walca rozpoczyna
Wróżka Ola – Piotrek ryś.
Żal nam będzie iść do domu,
Gdy nasz bal już skończy się.
Wszystkim opowiemy wokół,
Jak magiczny to był dzień.


Zabawnie się zrobiło, bowiem w wierszu pojawiły się postacie uczestniczące w cotygodniowych zajęciach, oczywiście w „kostiumowym” wydaniu.

Na zakończenie ferii dzieci zajęły się „zabawą papierem mache”, a dzięki przygotowanym wcześniej materiałom przez p. Monikę Andrzejewską łatwo było uczestnikom przystąpić do pracy. Zamiarem było zrobienie skarbonki w postaci pingwinka, jednakże uzyskano połowiczny efekt, bowiem wszystko było bardzo czasochłonne, a nadto konieczne było „schnięcie” surowca. Dlatego podjęto się też zadania wykonania pięknego flakonu, a międzyczasie posmakowano wspaniałego czekoladowego bloku, którym poczęstowała dzieci p. Monika.

Rozpoczęte dzieła czekają na dokończenie, a przy okazji nasunął się pomysł, by zaproponować również w ciągu roku szkolnego przeprowadzenie tego typu zajęć, np. raz w tygodniu, a w wakacje zrobić piękną wystawę.
Foto

Dlatego też zapraszamy zainteresowanych do zapisów na zajęcia manualne w Gminnym Domu Kultury. Wystarczy nam co najmniej dziesięcioro chętnych dzieci, a z przyjemnością zorganizujemy zajęcia, które z pewnością wspomogą sprawność w wykonywaniu precyzyjnych czynności rękoma /np. poprawią szybkie i czytelne pisanie/.

Codziennie uczestniczącym w zajęciach dzieciom rozdając odblaski, przypominano, by pamiętać o swoim i innych bezpieczeństwie.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie i foto: Dyr. Maryla Puścian
Publikacja: GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 405 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.