Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Dzień Sołtysa w Gminie Brańszczyk

Data umieszczenia:

Foto

Znane przysłowie „Sołtys na zagrodzie równy wojewodzie” świetnie korespondowało z życzeniami i podziękowaniami skierowanymi na spotkaniu 9 marca 2018 r. w restauracji „Borowik” przez Wójta Gminy Mieczysława Pękula do Sołtysów Gminy Brańszczyk.

Gospodarz gminy wyraził radość z przyjęcia przez Panie i Panów Sołtysów zaproszenia na wspólne świętowanie „Dnia Sołtysa” przypadającego na 11 marca. Dnia, który skłania do refleksji, bowiem instytucja Sołtysa, która powstała w średniowieczu niezależnie od mijających wieków i zmian ustrojowych przetrwała do dziś. Można powiedzieć, że Sołtysi byli na polskiej wsi od zawsze. Świadczy to, więc przede wszystkim o tym, że jesteście potrzebni, a Wasza praca jest bardzo ważna dla mieszkańców oraz wyjątkowo cenna dla urzędu gminy -mówił Wójt Mieczysław Pękul.

Pogratulował wszystkim piastowania tak zacnego urzędu, który przetrwał przez wszystkie dzieje i nadal jest równie ważny i potrzebny, stanowiąc łącznik między mieszkańcami a urzędem i to z tzw. „pierwszej linii”, po czym wręczył okolicznościowe dyplomy i kwiaty, dziękując każdemu z osobna dobrej współpracy w na rzecz sołectwa. Do życzeń i podziękowań dołączył Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Gałązka, który podkreślił przede wszystkim doniosłość działalności Sołtysów i Rad Sołeckich w swoich miejscowościach, podejmowanie przez nich odpowiedzialności i niejednokrotnie ponoszenie „ciężaru” pełnionej funkcji.

W miłej i serdecznej atmosferze pośród rozmów o doświadczeniach związanych ze służebną rolą Sołtysa, przedstawiciele miejscowości gminnych stali się dobrym przykładem wspólnotowego przeżywania święta ustanowionego właśnie dla tych, którzy są najbliżej mieszkańców, znając ich potrzeby i radości. Dziękujemy!

Wikipedia twierdzi, że pochodzenie /Dnia Sołtysa/ nie jest znane, jednak w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze w gminach wiejskich. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie i foto: Dyr. Maryla PuścianStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 778 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.