Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Lokalne Wieści Gminne

Foto

HISTORYCZNIE...

Gminna gazeta powstała ex officio, gdyż decyzję o utworzeniu miesięcznika lokalnego podjęto na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sztuki, Kultury Fizycznej przy Radzie Gminy w 1995 roku.

W czerwcu 1996 roku nastąpiły zmiany... Z założenia gminna gazeta miała informować mieszkańców gminy Brańszczyk o ważnych wydarzeniach w gminie i działaniach władz na rzecz jej rozwoju. Z czasem ewoluowała zyskując na wyglądzie i w treści. Dzięki dawnej redakcji „Wyszkowiaka” w 1996 roku „Wieści Gminne” po raz pierwszy zostały złożone komputerowo. Zebrane przeze mnie materiały przepisywał Bartek Zdanowicz, a składał Maciej Kowalski.

W kwietniu 1997 roku samodzielnie wydałam numer złożony na komputerze w ośrodku kultury. Przez wiele lat koncentrowałam się na poszerzeniu treści i pozyskaniu informacji z różnych źródeł.

Ogromnie zależało mi jako dyrektorowi Gminnego Domu Kultury, aby gazetę gminną uczynić bardziej poczytną, zwłaszcza że w 2001 roku za przyczyną Wójta Gminy Mieczysława Pękula, Zarząd Gminy wprowadził zmiany do statutu GDK i powołał mnie na redaktora naczelnego. Dzięki tym uregulowaniom, gminna gazeta została zarejestrowana i wpisana do sądowego rejestru pism i czasopism pod nazwą „Lokalne Wieści Gminne” .


„LWG’” JAKO ŹRÓDŁO INFORMACJI...

Od 22 lat dzięki wydawaniu gazety mieszkańcy naszej gminy mogą zapoznać się z wieloma sprawami naszego lokalnego środowiska. Wielkim zainteresowaniem cieszą się artykuły o inwestycjach gminnych, o pracy oświatowo-wychowawczej w szkołach, o imprezach kulturalnych oraz okazjonalnych uroczystościach w szkołach i instytucjach, a także o wydarzeniach religijnych w parafiach – zazwyczaj szczegółowo relacjonowanych. Inną dużą zaletą gazety jest jej wartość kronikarska.

Sądzę, iż na przestrzeni lat gazeta posiadła bezcenną wiedzę o wydarzeniach z terenu gminy Brańszczyk, z której – bywa – że korzystają uczniowie i studenci. Każdy ostatni tydzień miesiąca to wytężona praca, bo przecież redagowanie gazety to jedno z wielu działań GDK. Specyfiką tej gazety jest to, że „LWG” piszą dla mieszkańców gminy Brańszczyk i o mieszkańcach naszej gminy. Z miesiąca na miesiąc relacjonowane są wydarzenia dotyczące li tylko lokalnego środowiska. Co więcej, do gazety może napisać każdy mieszkaniec naszej gminy i wielu z tej możliwości korzysta. Tym sposobem na łamach gazety zawiera się niejako cząstka historii tego terenu, ludzi żyjących i pracujących na tym gminnym skrawku ojczystej ziemi. I jakkolwiek to zabrzmi, ufam, że lokalna gazeta jest potrzebna oraz że z biegiem lat jej wartość wzrośnie.


Dyr. GDK Maryla Puścian
Redaktor NaczelnaINFORMACJE O REDAKCJI

Gazeta gminna jest wydawana przez zespół redakcyjny w składzie:
Katarzyna Bralewska, Marek Rozenek i Maryla Puścian (Redaktor Naczelna).

Ukazuje się na koniec każdego miesiąca.

Z okazji 18-lecia istnienia Lokalnych Wieści Gminnych, dzięki innowacyjnemu pomysłowi pracownika GDK Katarzyny Bralewskiej gazeta /w pełnej wersji/ udostępniona została internautom w wersji elektronicznej. Kolejne edycje LWG z lat poprzednich są sukcesywnie uzupełniane. Życzymy miłej lektury /format pdf - czas ładowania ok.3 minut/


Stopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 18003 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.